הכל מתחיל בחינוך

כיצד הילדים ובני הנוער מגבשים את הזהות היהודית-ישראלית שלהם? באיזה אופן משפיעה הפעילות החינוכית-ערכית בבית הספר על תחושת השייכות והערבות ההדדית? אנו מאמינים כי חיבור בין חברי הכיתה והשכבה, חיבור בין הורים לילדים ובין דור התקומה ודור העתיד, תורמים לגיבוש סולם ערכים, מחזקים את ההזדהות  ומעודדים את רוח ההתנדבות והיוזמה – בתוך מרחב החיים המשותף. ב'הביתה' אנו פועלים בעשרות בתי ספר להעמקת החיבור לזהות היהודית-ישראלית. אלפי תלמידים, בעשרות בתי ספר, כבר התחברו דרכנו לסיפור הישראלי, כל אחד ואחת מהמקום שלו/ה, כל אחד ואחת עם היכולות שלו/ה.

אנו מזמינים אתכם 'הביתה' לבנות תכנית משמעותית במסגרת ערכית-חווייתית, לתלמידים ולצוות.

כמעט בכל מקום בלוח השנה העברי עליו תניחו את האצבע, יופיע לו חג אהוב או מועד יהודי-ישראלי. וזו הזדמנות נהדרת בשבילנו להציע חוויית תוכן משמעותית ומשלימה לתכנית הבית-ספרית. מגוון פעילויות עשירות באווירת החג, סדנאות יצירה, הרצאות מרתקות, מסע בין גיבורי החגים ועוד.

כשמוציאים את השגרה להפסקה – מגיעים לשיאים נפלאים!

'הביתה' מציעים לבתי הספר אירועים מיוחדים וימי שיא כדרך יצירתית וחווייתית ללמידה משמעותית, להעצמת הזהות הישראלית ולחינוך סביב נושאים ערכיים וחברתיים.

יש לנו משהו מיוחד בשבילכם: חדר בריחה אמיתי בבית הספר, סדנאות לחדרי מורים, מערכי שיעור יחודיים, חויה בעולם הוירטואלי, פעילות אינטראקטיבית ועוד. מוזמנים לבחור את המיוחדים של "הביתה".

פעילות במעגל השנה

סדר פסח בית ספרי

סדר פסח בית ספרי מונחה ע"י מנחה הביתה מנוסה שמקפיץ ומרגש את כלל בית הספר. חוויה מיוחדת שניתן לעשותה עם כלל בית הספר או לחלק למספר שכבות ביחד.

סדר ט"ו בשבט

נערוך סדר טו בשבט שכבתי מיוחד בו נעמיק את הקשר לפירות הארץ ולאחריות האישית של כולנו בשמירה על העולם ואיכות הסביבה.

טקס קבלת תורה מרגש

אירוע שיא מרגש של קבלת תורה בכיתה א' או בתחילת ב' ע"פ הנהוג בבית הספר. האירוע בא לתת דגש על המקום של התלמידים בהעברת התורה מדור לדור.

אירוע סליחות

אירוע מרגש וחוויתי לכלל השכבה, ניגע בנקודות המיוחדות לקראת השנה החדשה, נתקע בשופר, נשיר ונתכונן לקראת השנה החדשה.

סיורי סליחות

נעבור בין תחנות חגי תישרי תוך בחינה עצמית, התחדשות וחשיבה חיובית לקראת שנה חדשה וטובה.

אנו מכריזים בזאת

נעבור בתקופות שבין שואה לתקומה בפעילות מרגשת העוקבת אחר סיפור מרגש ומרתק של ניצול שואה שעולה ארצה עם המעפילים. הפעילות מחזקת את שייכותם של התלמידים למדינתם ולארצם.

שבת ישראלית​

יחד נחווה את השבת כחוויה מכוננת ומעצימה. התלמידים יכירו את סמלי השבת, תוכנה ומהותה הערכית והחברתית.

חנוכה – הגיבורים שלנו!​

נדליק את האור במסע בין גיבורי ההיסטוריה היהודית עד לימינו.

חוגגים פורים

אירוע שכבתי/ בית ספרי לכבוד פורים, באירוע התלמידים יחוו קריאת מגילה שמחה ואמיתית מתוך מגילת קלף עם רעשנים, שירים משחקים וסיפורים.

אירועים וימי שיא

מדור לדור

פעילות מגבשת בין דור הסבים והסבתות לבין דור הנכדים. הפעילות שמה דגש על שרשרת הדורות והקשר של עם ישראל לדורותיו עם הדורות הקודמים.

זאת המשפחה שלי

משפחה היא הדבר הכי חשוב בחיינו, כל אחד והמשפחה המיוחדת שלו. פעילות מיוחדת של הורים וילדים בה נשחק יחדיו, נתבונן בחשיבות מצוות כיבוד ההורים ונתעמק ביחד המשפחתי.

דמויות מופת – התגברות

מסע בין תחנות לאור דמויות שונות, הערכים המרכזיים בחייהם ומה הניע אותם לפעול למען עם ישראל לאורך ההיסטוריה היהודית והישראלית. דרך ההיכרות עם הדמויות התלמידים יקבלו כלים ועצות להתמודדויות שונות במסע ההתבגרות

חידון שלטים בית ספרי

חידון שלטים אינטראקטיבי מרהיב במגוון נושאים שבו כל התלמידים שותפים ועונים על שאלות תוך כדי משחק משותף. ניתן לארגן גם חידון בנושאים שונים כגון: ירושלים, מדינת ישראל, ערבות הדדית, השפה העברית, אחדות, מעורבות חברתית, חנוכה וכן נושאים נוספים.

מסע צעיר | בני ובנות מצווה

מסע עוצמתי ומרגש המכניס את בני ובנות המצווה לעולם המתבגרים, לאורך 5 ימים עוברים התלמידים פעילויות שונות בדגש על קבלת אחריות, חשיבה חיובית, כבוד איש לחברו, חיבור למשפחה, למדינה ולעם.

המיוחדים שלנו

תוכנית בני ובנות מצווה

פרויקט של מפגשים לבני ובנות מצווה. במפגשים התלמידים מתחברים למסע האישי והקבוצתי שלהם בגיל ההתבגרות, לומדים על ערכים שונים לקראת גיל המצוות יחד עם סדנאות ומשחקים שונים. התכנית כוללת אירוע שיא להורים ולילדים. ניתן לחלק את התלמידים לפעילות נפרדת לבנות מצווה ובני מצווה המתאימה לכל מגדר והייחודיות שלו וכן ניתן לשלב בטיול לילי בעקבות המעפילים או וטיול המשלב בית כנסת עתיק וחגיגת בת ובר מצווה משותפת לכולם.

חדר בריחה אמיתי בבית הספר – סודו של עם

חדר בריחה אמיתי בבית ספר המספר את הסיפור של קיבוץ הגלויות ותקומת המדינה דרך הדגשה של נושאים של קבלת האחר , סבלנות, קליטת עלייה, אחדות וציונות

אותיות של אהבה

סדנא ייחודית בנושא עבודת סופר הסת"ם, היכרות עם עבודת הסופר וסדנת כתיבת שם התלמיד על קלף אמיתי.

חוויה בעולם וירטואלי

naje אינטראקטיבי בו כל תלמיד הוא אווטאר ויחד עם הכיתה מקבלים משימות שונות. ניתן לקיים עם בתי ספר בחו"ל, בתי ספר שכנים וברחבי הארץ.

זום אוט

פעילות גיבוש עם נגיעות odt המדגישה את החשיבות והצורך להיות שייך לקבוצה לכיתה שלי, מתוך דגש על יכולותיו האישיות של כל תלמיד ותלמידה.

מערכים למעשים​

3 מפגשי חוויה ועשייה סביב מעגל השנה: חנוכה, פורים ונושא אחר לבחירה. במהלכם לומדים התלמידים על סיפור וערכי החג ומפגש התנדבות ונתינה בקהילה בנושא החג הנבחר.

סדנאות לחדרי מורים

הכשרה וסיורים למורה – המורה כדמות חינוכית, וכמנחה קבוצה המוביל יוזמות בתחום ערכי הזהות הישראלית-יהודית.

בואו נעשה את החיבור!