'הביתה' אולפני גיור -
כאן גרים בכיף!

תמיד הרגשתם חלק מהסיפור של העם היהודי?
זו ההזדמנות שלכם להצטרף למסגרת גיור של אורתודוכסי באווירה אחרת. זה לא אומר שמתפשרים כאן על התהליך, זה לא אומר שיהיה קל – אבל כן תזכו ללמוד  באווירה אחרת ומחבקת, במסגרת קהילה שמלווה את התהליך , באופן חווייתי, מכבד ומאיר פנים. הגיור שלנו ממלכתי, בקורס רשמי ומוכר ע"י המדינה, הפועל מטעם אגף הגיור במשרד ראש הממשלה, ובליווי בית הדין לגיור של הרבנות הראשית.

הלימודים מכסים את כל הנושאים הקשורים לגיור ולחיבור לעם ישראל. הכיתות פרוסות בכל רחבי הארץ עם מורים במגוון שפות. והפעילות כוללת סיורים, פעילויות חוויה ותוכן ושבתות משותפות. רוצים להתחבר לגיור משמעותי קרוב לבית וקרוב אליכם? מחפשים תהליך חם עם יחס אישי ואנשים מרקע דומה לשלכם? כמה טוב שבאתם הביתה. הירשמו לאחד הקורסים שלנו במגוון ערים ויישובים.

מעטפת קהילתית

לכל אורך התהליך

עולם תוכן

חוויתי

גיור מכיר

ומאיר פנים

לימוד מעמיק

עם ליווי בית הדין

נתן דביר
מורה באולפני גיור
"גיור הוא תהליך מאוד אישי. אבל זהו גם כן תהליך לאומי. אולפני גיור של הרשת "הביתה" מעניקים יחס אישי, ליווי ועזרה לאורך כל התהליך. ברוכים הבאים "הביתה"!"
נתן
מתגייר בהביתה
"אספר כמה משפטים על הרב בן אדמון. בשנת 2019 התחלתי עם הרב בן אדמון תהליך גיור. הוא רב שיודע להקשיב וללמד באופן מדהים. באופן ספציפי הוא מכיר את המנטליות של אנשים שרוצים להתגייר. הוא ליווה אותי עד הסוף הגיור והוא גם ממשיך לעזור לי היום בכל מיני דברים לגבי היהדות והחיים שלי כיהודי. כל טוב, נתן"

שאלות נפוצות

גיור אורתודוקסי זה הגיור היחיד שתקף לפי ההלכה היהודית,. היתרון בגיור כזה שאתם יכולים להיות בטוחים שהגיור אמיתי וכשר, ויתייחסו עליו ברצינות. ובוודאות מלאה יוכר על ידי מדינת ישראל וברישומי משרד הפנים.

בדרך כלל מדובר על מפגשים של שלש שעות לימוד פעמיים בשבוע למשך 10 חודשים , ישנה אפשרות גם לקורס של פעם בשבוע למשך שנה , תלוי ברצון הקבוצה והמורה.

אנחנו גוף שקיים משנת 2009 ועסקים שנים רבות בעבודה עם עולים חדשים כולל גיור בצורות שונות והפעלנו כיתות רבות של גיור בקהילות שלנו בשותפות יחד עם עמותה אחרת . בשנת 2018 יוצא לפועל פרויקט  של מיזם משותף יחד עם אגף הגיור במשרד רוה"מ,  של "קהילה מלווה אולפן" ובשנת 2021 התבקשנו על ידי אגף הגיור לפתוח אולפני גיור גם  באופן עצמאי

לא

באופן כללי לא, השאיפה היא למוד בכיתות פרונטלי , אם כי כמובן שלאור הקורונה  ההנחיות מתגמשות על פי המצב הבריאותי.

השיעורים נערכים בשפת האם של הלומדים ועל פי בקשתם , נכון להיום יש שיעורים שמועברים בחמש שפות  עם מורים דוברי השפה.

כן, בן הזוג צריך להגיע לשיעורים וזה על פי כללי בית הדין.  יש בזה גם חשיבות ועזרה להצלחת  התהליך,  בית הדין רואה זאת בחיוב כאשר שני בני הזוג מחויבים לתהליך, חשוב לציין שבן הזוג  גם מספר כאחד התלמידים בכיתה.

שניהם הם כינויים  לאותו דבר. הכונה  לגיור שהרשויות השונות בישראל, כגון הרבנות הראשית לישראל, משרד הפנים ועוד מכירים בו. ומי שעובר תהליך גיור אצלנו מוכר כיהודי לכל דבר   הלימוד נעשה אצלנו והגיור נעשה ק בבתי הדין המיוחדים לגיור של הרבנות הראשית לישראל.יש כאלו שמכנים את זה גם  "גיור ממלכתי"  ולכן החשיבות היא להבדיל בין הליכי גיור שנעשים באופן פרטי ובסוף לא מוכרים על ידי מדינת ישראל

ישנם ארבעה שלבים עיקריים

1. הרשמה ומציאת כיתה מתאימה באזור מגוריך ותחילת לימודים.

2. פתיחת תיק הגיור ומפגש ראשון עם בית הדין שנערך 
כחודשיים לאחר תחילת הלימודים בכיתה.

3. מפגש שני לאחר כמה חודשים  – ראיון ביניים,
מפגש עם רכז המחוז של בית הדין לראיון ביניים ובדיקת שלימות תיק הגיור.

4 מפגש אחרון עם בית הדין
לאחר סיום הלימודים בכיתה, ייערך הדיון המסכם עם הרכב הדיינים ולאחר סיום התהליך בהצלחה ייקבע מועד לטבילה במקווה.

רק אזרחי ישראל בעלי תעודת זהות כחולה או כאלו שיש להם אישור כתוב של ועדת חריגים באגף הגיר

צרו איתנו קשר